Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

Співробітники

Мачуський Валерій Віталійович
Мачуський Валерій Віталійович

- кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії з 2003 року, відмінник освіти України (2003). Нагороджений Почесними грамотами МОН України і НАПН України, медаллю К.Д. Ушинського (2015).
Брав участь у розробленні Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про позашкільну освіту” (2004). Автор понад 100 наукових праць, серед яких монографії, посібники, наукові статті, довідкова література. До сфери наукових інтересів належать проблеми впровадження компетентнісного і аксіологічного підходів у навчально-виховний процес позашкільних навчальних закладів, допрофесійної підготовки та формування первинного професійного досвіду в учнів у позашкільних навчальних закладах, професійного самовизначення учнівської молоді, дитячої технічної творчості. За час науково-педагогічної діяльності підготував 4 кандидатів педагогічних наук. Науковий керівник Всеукраїнського експерименту „Формування культурно-створювальної позиції у вихованців позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напряму” на базі Чернігівської обласної станції юних натуралістів (наказ Міністерства освіти і науки України від 11.08.2014 № 923). Член науково-методичної комісії з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України. У 2006 році був одним із засновників і заступником головного редактора науково-методичного журналу “Позашкільна освіта та виховання”. Має значний досвід практичної роботи в позашкільних навчальних закладах. Пройшов шлях від методиста до директора Центру технічної творчості та професійної орієнтації шкільної молоді.

Пруцакова Ольга Леонідівна
Пруцакова Ольга Леонідівна

- кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник лабораторії, у 1994-2014 рр. - провідний співробітник лабораторії екологічного виховання, стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених (2003-2005 рр.)
Автор понад 70 наукових праць, серед яких – колективні монографії, навчальні програми, навчальні і методичні посібники, що отримали Гриф МОН України, наукові статті, енциклопедії, екологічні атласи та довідкова література. До сфери наукових інтересів належать проблеми освіти в інтересах стійкого (сталого, збалансованого) розвитку суспільства, формування екологічної культури і екологічної компетентності школярів, їх екологічної поведінки, екологічна дидактична ігрова діяльність та інші інтерактивні техніки. Автор навчальних проектів «Дім, в якому ти живеш» (2006) та «Місто, в якому ти живеш» (2007) за сприяння МОНПС України та ГЕО «Жива планета», член авторського колективу «Екологічного атласа Києва» (2005) та «Екологічного атласа маленького киянина» (2004), створених під егідою Постійної комісії Київради з питань екологічної політики КМДА, міжнародного підручника „Устойчивое развитие: теория, методология, практика”. Виступає одним авторів методичного забезпечення і тренером міжнародного екологічного проекту «Зелений пакет» («Green Pack») ініційованого до впровадження Координатором ОБСЄ в Україні, адаптером і тренером міжнародного проекту «Чорноморська скринька» ( ПРООН) в Україні. Має досвід викладацької роботи та проведення тренінгів для педагогічної громадськості.

Просіна Ольга Володимирівна
Просіна Ольга Володимирівна

- кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти.
Автор понад 30 публікацій з проблем позашкільної освіти, післядипломної педагогічної освіти, мистецької освіти. Науковий керівник Всеукраїнського експерименту „Система національно-патріотичного виховання учнів в умовах східного регіону України” на базі районного молодіжного центру „Слобожанська духовна криниця ім. Щепенка” м. Сватове Луганської області (Наказ Міністерства освіти і науки України № 536 від 18.05.2015 ).

Колонькова Олена Олексіївна
Колонькова Олена Олексіївна

- кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти. У 1994-2014 роках - співробітник лабораторії екологічного виховання.
Автор понад 70 наукових праць, серед яких навчальні та методичні посібники, наукові статті, науково-популярна література з проблем екологічного виховання школярів: формування ціннісного ставлення до природи, екологічної компетентності, екологічної поведінки та екологічно доцільного самовиховання. До сфери наукових інтересів належить проблеми екологізації освітнього простору, взаємодії людини і природи. За час науково-педагогічної діяльності підготувала 1 кандидата педагогічних наук. Має досвід практичної роботи у ВНЗ (2004-2005 рр.). Працювала (за сумісництвом) заступником головного редактора газети «Позашкілля» видавництва «Шкільний світ» (з 2006р. по 2007р.) та головним редактором цієї ж газети з 2007 по 2012 рр.

Корнієнко Анна Володимирівна
Корнієнко Анна Володимирівна

- кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти.
Автор понад 40 публікацій з проблем позашкільної освіти та ряду навчальних програм з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму, схвалених Міністерством освіти і науки України. Науковий керівник Всеукраїнського експерименту „Етнокультурне виховання учнів засобами декоративно-ужиткового мистецтва в умовах позашкільного навчального закладу” на базі Центру дитячої та юнацької творчості Дніпропетровської міської ради (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19.06.12р. № 722). До сфери наукових інтересів належать проблеми формування в учнів етнокультурної компетентності в гуртках декоративно-ужиткового мистецтва, актуальні питання діяльності позашкільних навчальних закладів. Має досвід практичної роботи в позашкільних навчальних закладах.

Литовченко Олена Віталіївна
Литовченко Олена Віталіївна

- кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти, стипендіат Кабінету Міністрів України (2005-2006 рр.), завідувач лабораторії діяльності позашкільних закладів (2007-2010 рр.); член науково-методичної комісії з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти МОН України.
З 2009 року працює над докторською дисертацією на тему „Теоретико-методичні основи соціального становлення учнів 8-11 класів у комплексних позашкільних навчальних закладах”; з 2012 року – доцент кафедри соціальної роботи і педагогіки Відкритого міжнародного університету розвитку людини „Україна”. Є автором близько 90 публікацій з проблем соціалізації дітей та молоді, різних аспектів діяльності позашкільних навчальних закладів. До сфери наукових інтересів належать проблеми соціального становлення особистості, соціально-педагогічного потенціалу позашкільної освіти. Дослідження аспірантів і здобувачів, які працюють під керівництвом О. В. Литовченко, присвячені актуальним проблемам виховання та соціалізації дітей та учнівської молоді, виховному потенціалу позашкільної освіти.

Бойко Анна Едуардівна
Бойко Анна Едуардівна

- науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти.
Автор 20 публікацій з проблем позашкільної освіти. До сфери наукових інтересів належать проблеми творчого самовираження особистості в позашкільних навчальних закладах, формування у вихованців комунікативної компетентності. Має досвід практичної роботи в позашкільних навчальних закладах, зокрема як керівник гуртків гуманітарного напряму.

Тарасюк Галина Петрівна
Тарасюк Галина Петрівна

- науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти.
Автор понад 20 публікацій, серед яких наукові статті та колективний методичний посібник, що отримав Гриф МОН України. До сфери наукових інтересів належать проблеми освіти в інтересах стійкого (сталого, збалансованого) розвитку суспільства, формування екологічної культури і екологічної поведінки школярів, запровадження технології «рівний-рівному» в екологічній освіті учнів основної школи. Має досвід практичної роботи у ВНЗ (2004-2010 рр.) та загальноосвітніх навчальних закладах (2010-2012рр.).