Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

28.03.2017

Упродовж 3 днів (23-25 березня 2017 року) на базі на базі Київського військового ліцею імені Івана Богуна (начальник ліцею генерал-майор, Герой України І. Гордійчук) та Центрального Будинку офіцерів ЗС України (гала-концерт) проходив ІV Всеукраїнський відкритий  фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «Пам’ять серця» серед військових ліцеїстів, вихованців кадетських, козацьких класів та навчальних закладів Силових структур України і учнів загальноосвітніх навчальних закладів України, присвячений  Дню Пам’яті та Примирення. На Фестиваль-конкурс прибули 69 учнів, що представляли 45 навчальних закладів з різних куточків України.

У квітні 2016 року за ініціативи: Інституту проблем виховання НАПН України (директор І. Бех), Всеукраїнської  асоціації «Кадетська  співдружність» (Голова Правління В. Чеповий, Президент асоціації В. Яцина); Будинку дитячої творчості Шевченківського району міста Києва (директор Л. Манчак), Національної ради жінок України (Голова Правління Л. Порохняк-Гановська)  Фестиваль відродився під патронатом Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України.

Передувала фестивалю-конкурсу прес-конференція за участю представників Міністерств і відомств, засновників та організаторів, меценатів, відомих діячів культури і мистецтв України, науковців, які були одностайні в тому, що пісня - є тим життєдайним джерелом духовного росту особистості та генетичною основою українського народу. Зі словом від засновників Фестивалю-конкурсу виступив директор Інституту проблем виховання НАПН України І.Бех, який зосередив увагу на формуванні складових морально-духовної готовності старшокласників до захисту Батьківщини і ролі в цьому процесі гуманітарного циклу дисциплін і пісні, зокрема.

 Конкурсна програма Фестивалю складалася з двох турів та двох конкурсних днів, упродовж яких звучали  патріотичні пісні минулих часів:  козацькі; стрілецькі; рекрутські; пісні Другої світової війни (1941-1945 рр.); пісні про учасників бойових дій на території інших держав та пісні, народжені в АТО.

Лауреатами третьої премії стали:дует у складі: Подреза Даніїл, Чекменев Павло (Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені Івана Харитоненка, місто Суми) з піснею «Нам є, що захищати» на слова  Олександра Злотника, музику Олександра Вратарьова;  Нестеров Дмитро (Державна гімназія-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», місто Харків), пісня  Інни Лементар «Я ненавиджу війну»; тріонародної вокальної студії Наталії Кирилюк у складі: Клин Вікторії, Скебської Діани, Умрихіної Кароліни з Жовківського Центру творчості Львівської області, пісня  на слова і музика Вікторії Кирилюк «Жінки УПА».

Лауреати другої премії:тріо у складі: Волошина Сергія, Приходька Артема, Ющика Миколи (Волинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою), пісня «Полечко-поле»; квартет«Сузір'я» Донецького обласного Палацу дитячої та юнацької творчості міста Добропілля з піснею  на слова та музикуСергія Толкунова  «Батьківщина, ти моя рідная».

Лауреат першої премії  Карачевський Данило (музична школа №32, місто Київ) порадував присутніх майстерним виконанням «Баллады о матери» на слова Андрія Демєнтьєва, музика українського композитора, уродженця Донеччини Євгена Мартинова.

         Журі під керівництвом народної артистки України  Наталії Шелепницької одностайновирішило віддати свої голоси за тріо у складі: Нестеренка Юрія, Малишева Андрія, Осадчука Богдана - вихованців навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна. У  виконанні володарів  Гран-прі  Фестивалю-конкурсузвучала пісня «Синє небо, жовте поле» на слова і музику Андрія Князя.

 

 

 

Архів