Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

23.05.2018

Співробітники лабораторії трудового виховання  ІПВ НАПН України 16-20 травня 2018 року взяли участь в роботі VII Челпанівських читань та Навчально-демонстраційної сесії Весняного тренінг-марафону, що проходив в рамках VIII Міжнародного фестивалю «Світ психології: освіта, наука, інновації».

Науковий співробітник лабораторії трудового виховання  Інституту проблем виховання НАПН України Людмила  Гриценок 17 травня 2018 року провела майстер-клас «Новітні ігрові практики в виховному просторі сучасної школи». Учасники, серед яких переважаливикладачі вищих навчальних закладів та психологи, разом з тренером з’ясовували, чому сучасний світ, включно з системою освіти, так активно геймеризується,  що таке, власне, Гра, її види та особливі ознаки, роль в розвитку особистості учня. Чому, на думку вчених,  протилежністю гри є не праця, а депресія. Визначали, які ресурси гри можна застосовувати у виховному процесі та чому до гри не можна ставитись зневажливо, бо ж гра – це не просто розвага, а філогенетично сформована, критично необхідна умова розвитку мозку, і особливо мозку людини. Як ігри - від самих простих форм до складних методологічних (оргдіяльнісних та миследіяльнісних) - можуть стати незамінним інструментом вибудови і змістовного наповнення особистісно-орієнтованого процесу. допомогти в творенні освітньо-виховного середовища, забезпечити реалізацію його дидактичних, розвивальних та виховних задач.

На прикладі методу мислительних капелюхів Де Боно були розглянуті варіанти застосування ігрової ситуації для розвитку мислення, креативності, комунікативних умінь, в т.ч. і в роботі з педагогами, в роботі зі смислами і для формування ціннісних ставлень, зокрема ставлення до праці, для конструктивної роботи з педколективом при розробці виховної технології навчального закладу тощо.

Архів