Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

17.10.2016

Участь у парламентських слуханнях на тему "Права дитини в  Україні: забезпечення, дотримання, захист"

 

Cпівробітники лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України Т. К. Окушко та О. В. Пащенко разом з громадськими організаціями-партнерами взяли участь у парламентських слуханнях на тему «Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист», які відбулися 12 жовтня 2016 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України.

 

 

З доповіддю щодо дотримання прав дітей на участь у житті суспільства та ухвалення рішень відповідно до статті 15 Конвенції ООН про права дитини на парламентських слуханнях виступила О. В. Пащенко.

 

 

До Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму співробітниками Інституту було подано інформаційно-аналітичні та довідкові матеріали щодо тематики парламентських слухань та конкретні пропозиції до проекту  рекомендацій. Зокрема, до рекомендацій парламентських слухань увійшли такі пропозиції:

Кабінету Міністрів України:

розробити та затвердити проект Концепції підтримки та сприяння розвитку дитячого руху в Україні, схвалений комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Міністерству освіти і науки:

•спільно з Національною академією педагогічних наук України сприяти науковим дослідженням з питань розвитку дитячого громадського руху України, а також  вивченню зарубіжного досвіду з проблем дитячого руху і правового забезпечення діяльності дитячих громадських організацій та об’єднань з метою його подальшого використання в Україні;

• вжити заходів щодо розвитку системи учнівського самоврядування у навчальних закладах.

Місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого  місцевого самоврядування в установленому порядку :

посилити співпрацю з громадськими організаціями, що опікуються питаннями дітей, у тому числі дитячими громадськими організаціями, сприяти їхній діяльності.

 

Архів