Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

06.06.2017

1 червня 2017 року в День захисту дітей у приміщенні Українського Фонду Культури за сприяння Національної Ради жінок України (голова – Л. А. Порохняк-Гановська); Інституту проблем виховання НАПН України (директор – І. Д. Бех); МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» (голова – Т. Ю. Коцеба); Культурного центру японсько-української дружби «САН» (голова правління – Андрущенко Т. О.); журналу «Справи сімейні» (заступник редактора – Грабовенко Л. І.) відбувся святковий захід «Тарас Шевченко у моїй родині», присвячений пам’яті генія пера і пензля – Тараса Григоровича Шевченка. Серед запрошених були Р. С. Недашківська – народна артистка України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня; А. Н. Паламаренколауреат Національної премії імені Т. Шевченка, народний артист України, Герой України; Т. В. Майданович поетеса, головний редактор видавництва «Криниця»; І. М. Персанова – Посол миру, лауреат всеукраїнських та зарубіжних конкурсів, голова творчого об’єднання «Молоді оперні голоси України» та ін.  У своїх виступах присутні згадували сирітську дитячу долю Тараса, відзначали глибину і щедрість душі поета-пророка, його неперевершений талант світового значення, а також міркували про найголовніше  ким Тарас Шевченко є зараз для наших родин і для всієї України.

Ведуча – член Спілки журналістів України, керівник Літературної студії ім. Т. Шевченка «Джерела пружно б’ють» СШ № 187  Ольга Ходацька наголосила на тому, якою високою, з точки зору Кобзаря, є роль родинного виховання і особливо матері у становленні особистості дитини. Членами студії ім. Т. Шевченка «Джерела пружно б’ють» були виконані уривок із повісті Т. Шевченка «Марія», його твори «Не судилось», «За човном хмаронька пливе», «Заповіт» українською та французькою мовами, пісні «Сорочка мамина», «Зоре моя вечірняя», «Нащо мені чорні брови».

У День захисту дітей також було порушено тему трагічних подій на Сході України, внаслідок яких багато дітей залишились напівсиротами. Спогадами про поїздки в АТО, своїм досвідом волонтерства та піснями, народженими для українських захисників, поділилась гідна донька Шевченкового краю дитяча письменниця, автор пісень, волонтерка Світлана Касьяненко.

Про свій стиль «взаємин» з Шевченком, пам’ятні книги, дитячі й дорослі враження від його творів, події, пов’язані з творчістю Кобзаря, розповіли співробітники Інституту проблем виховання Тетяна Тарасова, Валерія Нечерда і Тетяна Куниця.

Приємним завершенням заходу стало вручення Головою Національної Ради жінок України Л. А. Порохняк-Гановською орденів «Жінка. Мир. Безпека» активним діячам жіночого руху в Україні: Світлані Касьяненко, Людмилі Грабовенко, Зої Ружин,Тетяні Тарасовій, Валерії Нечерді.

Для представників багатьох поколінь українців духовний подвиг Кобзаря був і є взірцем. Його твори не втрачають актуальності в усі часи – і мирні, і буремні. Він завжди безпосередньо присутній у житті нашої нації, є її безпосереднім духовним лідером. І, мабуть, не буде перебільшенням сказати, що кожен з нас як українець народжується, а інколи – й відроджується саме через слово Шевченка.

 

Архів