Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

09.10.2017

Науково-методологічний семінар

В. Сухомлинський у науково-методичній діяльності Інституту проблем виховання НАПН України

 

5 жовтня в Інституті проблем виховання НАПН України відбувся науково-методологічний семінар на тему “В. Сухомлинський у науково-методичній діяльності Інституту проблем виховання НАПН України”.

З магістральною доповіддю “Моральна пропедевтика Василя Сухомлинського у творах для дітей” виступив директор Інституту проблем виховання, дійсний член НАПН України (академік) І.Д. Бех. Яким конкретним чином можна творити інновацію у сфері духовності? І як саме В.О. Сухомлинський таку інновацію створював та проваджував у життя? В чому полягав глибинний зв'язок таких інновацій з мислеформами українського народу? Саме на пошуці відповідей на такі засадничі питання й була зосереджена наукова рефлексія І.Д. Беха, що презентувалася співробітникам Інституту проблем виховання НАПН України. 

В рамках методологічного семінару з доповідями, в яких органічно поєднувалися позачасові виховні константи В.О. Сухомлинського і сучасна педагогічна реальність, виступили  завідувачка лабораторії дошкільного виховання О.Д. Рейнпольська (“Філософські казки В.О. Сухомлинського як засіб розвитку духовної особистості дитини старшого дошкільного віку”), старший науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання І.М. Шкільна (“Психологізація педагогічного процесу у Павлиській середній школі”), заступник директора з наукової роботи Р.В. Малиношевський (“Формування цілісного виховного середовища дитини у педагогічній спадщині В. Сухомлинського”).

Формат науково-методологічного семінару став тим дискурсивним простором, в межах якого з’явилася можливість  для конструктивного обміну думок, висвітлення досвіду дієвого використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського у сучасних реаліях.

Архів