Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

04.04.2016

Семінар-практикум для слухачів міського територіального осередку Малої академії наук м. Бровари

 

 

24 березня 2016 року співробітники лабораторії трудового виховання Інститут проблем виховання НАПН України взяли участь у семінарі-практикумі для слухачів МАН «Дослідницька робота як засіб активізації творчих здібностей учнів», який відбувся на базі Броварського навчально-виховного об’єднання, який є експериментальним майданчиком лабораторії.

Учасниками семінару були учні 8-10 класів, слухачі шкільних відділень МАН, які вже працюють або планують працювати над обраною темою дослідження та вчителі-керівники учнівських науково-дослідницьких робіт.

Після вітального слова представника УОН Броварської міської ради Мартенко Олени Олексіївни керівник міського осередку МАН Панкова Оксана Олександрівна узагальнила результати діяльності юних дослідників, які були наочно презентовані дослідженням Матвійчук Ірини, вихованки ДЕНЦ «Камелія».

Наукові співробітники лабораторії трудового виховання і профорієнтаційних технологій Інституту проблем виховання НАПН України - Охріменко Заріна Володимирівна та Гриценок Людмила Іванівна, надали практичні поради майбутнім науковцям у своїх доповідях «Основні вимоги до оформлення науково-дослідних робіт, які виконуються учасниками МАН» та «Аспекти підготовки учасників МАН до презентації результатів проведених науково-дослідних робіт».

Зокрема, Охріменко З.В. обґрунтувала необхідність дотримання чіткої структури у написанні МАНівської роботи учнями, розкрила особливості логічної побудови вступу, висновків та основної частини дослідження, навела приклади типових помилок, які значно ускладнюють процес та погіршують результати при написанні МАНівських робіт.

Правила представлення результатів дослідження в ході усної доповіді та особливості підготовки презентації для неї були розкриті  у доповіді Гриценок Л.І.  Доповідачка звернула  увагу учнів на особливості сприйняття інформації з монітора та екрану, вплив на сприйняття інформації кольору, шрифту, завантаженості кадру, розміщення структурних частин.

Перед учасниками семінару виступили також кандидат історичних наук Милько Володимир Іванович та доктор історичних наук Коляда Ігор Анатолійович.

Підсумки роботи семінару підвела Мартенко О.О., яка висловила надію на те, що учні міста будуть і надалі реалізовувати свої  творчі задуми, відкривати нові горизонти науки.

 

 

 

    Учасники семінару уважно дослухаються до правил написання МАНівської роботи

 

 

 

Доповідачі сенінару-практикуму: Охріменко З.В., Милько В.І. Коляда І.А., Панкова О.О., Гриценок Л.І.

 

 

Архів