Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

29.03.2018

28 березня 2018 року у місті Бровари у приміщенні Броварського НВК лабораторією фізичного розвитку та здорового способу життя був проведений районний семінар «Готовність педагогів і психологів до впровадження арт-технологій у навчально-виховний процес». Семінар був організований Управлінням освіти і науки Броварської міської ради Київської області та експериментальним закладом лабораторії Броварським НВК. На захід було запрошено не лише психолого-педагогічний склад навчально-виховного комплексу Броварів, але й педагогів інших закладів загальної середньої освіти Броварщини.

Старший науковий співробітник В.Б.Нечерда відзначила відповідність арт-технологій інтересам і потребам сучасного молодого покоління, або «покоління z» («цифрових аборигенів»). Учасники зацікавлено сприйняли презентацію (за допомогою відео зокрема) різних видів арт-технологій та шляхом дискусії з’ясували доцільність використання кожної з технологій у роботі з підлітками. Окремим питанням було розглянуто важливість партнерства навчального закладу і громадських організацій, що можуть надавати певну інформацію і, за необхідності, відповідну допомогу. Особливу увагу педагогічної громади привернув форум-театр, та технологія, що дає можливість і акторам, і глядачам взяти участь у виставі та висловити власну позицію щодо наболілої проблеми, а також знайти шляхи її вирішення. Презентації та відео, надане ГО «Міжнародна школа рівних можливостей», допомогли гостям семінару отримати алгоритм створення і проведення такої вистави.

Під час обміну думками щодо важливості театральної технології для виховання підлітків присутні обговорили питання підліткової уразливості, зокрема, визначили різні типи підлітків уразливих категорій, зазначені у соціальних паспортах закладів Броварщини, а також відзначили актуальність для кожного закладу проблем дітей із тимчасово переміщених родин та насильства у шкільному і родинному середовищі. Педагогам було запропоновано відео-супровід для публіцистичної вистави «Ні!» насильству» та  публіцистичних вистав «Хочемо жити без війни» і «Дарина», присвячених дітям, постраждалим від військових дій на Сході України. За допомогою відео було продемонстровано роботу з підлітками-переселенцями за методом «усної історії», або «театру одного актора».

 Наприкінці зустрічі учасники мали змогу педагогічної рефлексії за проблематикою семінару та обговорили перспективи партнерської взаємодії з Інститутом проблем виховання НАПН України. За плідну творчу співпрацю у справі виховання усебічно розвиненої особистості згідно з положеннями Нової української школи директор Броварського НВК Холодний Андрій Вікторович та старший науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя Нечерда Валерія Борисівна отримали подяки від Управління освіти і науки Броварської міської ради Київської області.             

                                                           

Архів