Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

13.04.2018

12 квітня 2018 року у експериментальному закладі лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя школі I-III ступенів № 292 імені гетьмана України Івана Мазепи Деснянського р-ну м. Києва був проведений районний психолого-педагогічний семінар «Шкільний театр у вихованні сучасних підлітків». Семінар було організовано директором закладу О. Л. Слободянюк, соціальним педагогом О. Г. Шевченко та практичним психологом К. М. Рибачок. На захід було запрошено представників психолого-педагогічної служби 14 закладів Деснянського району м. Києва.

Старший науковий співробітник В. Б. Нечерда презентувала різні види сучасних арт-технологій і зазначила необхідність впровадження театральної технології у виховну роботу із підлітками, уразливих категорій зокрема. Крім того, було розглянуто різні типи підлітків уразливих категорій та психолого-педагогічні труднощі з ними у навчально-виховному процесі закладів загальної середньої освіти, а також обговорено актуальні для кожного закладу питання – адаптації учнів із тимчасово переміщених родин та насильства у шкільному і родинному середовищі. Присутнім було запропоновано відео-супровід для публіцистичної вистави «Ні!» насильству» та публіцистичної вистави «Дарина», присвяченої дітям, постраждалим від військових дій на Сході України.

В рамках формувального експерименту дослідження «Технології формування просоціальної поведінки підлітків уразливих категорій у загальноосвітніх навчальних закладах» соціальним педагогом школи О. Г. Шевченко та практичним психологом К. М. Рибачок було презентовано дві вистави – форум-театр «Засіб від нудьги» та публіцистичну виставу «Хвилина на самотність» (актори – учні 8-х класів закладу). Особливу увагу психолого-педагогічної громади привернув форум-театр, що дає можливість і акторам, і глядачам не лише усвідомити проблему і сформувати своє ставлення до неї, а й взяти участь у виставі та здобути навички пошуку шляхів для зміни ситуації. В. Б. Нечерда, К. М. Рибачок та О. Г. Шевченко допомогли гостям семінару отримати алгоритм створення і проведення такої вистави – присутні педагоги і психологи взяли участь у форум-театрі «Важкий день».

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу педагогічної рефлексії за проблематикою семінару та обговорили можливості партнерської взаємодії з Інститутом проблем виховання НАПН України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Архів