Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

04.04.2018

Науково-практичний семінар «Василь Сухомлинський і сучасне дошкілля» (до 100-річчя з дня народження)

30 березня 2018 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбувся науково-практичний семінар «Василь Сухомлинський і сучасне дошкілля» (до 100-річчя з дня народження),організований спільно з Інститутом проблем виховання НАПН України. У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, вчені наукових установ НАПН України, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, фахівці дошкільної галузі, аспіранти, студенти та ін. Загалом понад 100 учасників.

Відкрила семінар директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська, наголосивши на актуальності вивчення та втілення ідей В. О. Сухомлинського у простір сучасної дошкільної освіти.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України С. О. Сисоєва, побажала плідної роботи та потужного старту в подальших заходах з відзначення 100-річчя В. О. Сухомлинського.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: І. Д. Бех, директор Інституту проблем виховання НАПН України, доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України («Особистість дитини-дошкільника у творах В. Сухомлинського»); О. В. Сухомлинська, головний науковий співробітник відділу історії освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор («Пріоритети Сухомлинського у розвитку дитини передшкільного віку»); Л. Д. Березівська, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України («Василь Сухомлинський і дошкілля в інформаційному просторі Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. Сухомлинського»).

Подальша робота семінару проходила за тематичними напрямами у форматі круглих столів, майстер-класів, презентаційної студії. На базі Інституту проблем виховання НАПН України відбулося засідання п’яти круглих столів: «Сучасне дошкілля крізь призму завдань „Нової української школи”», «„Школа під голубим небом” В. Сухомлинського: завдання дошкільного виховання і підготовки дітей до школи», «Художня спадщина В. Сухомлинського в освітньому процесі закладів дошкільної освіти. Ведемо дітей стежками оповідань і казок педагога», «В. Сухомлинський на допомогу родинному вихованню», «Працюємо за ідеями В. Сухомлинського».

Окрім того, фахівцями Інституту проблем виховання НАПН України було проведено два майстер-класи: «Ідеї В. Сухомлинського в сучасній теорії і практиці ознайомлення дітей з літературними творами» (Гавриш Н.В. – доктор педагогічних наук, професор, провідний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України), «Реалізуємо гуманістичні ідеї В. Сухомлинського – формуємо особистість дитини дошкільного віку» (Рейпольська О.Д. – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України).

У ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського відбулася презентаційна студія «Молодим дослідникам: читальний зал Фонду В. О. Сухомлинського пропонує» під керівництвом Л. Д. Березівської. На початку заходу С. О. Сисоєва привітала бібліотеку із 15-річчям відкриття читального залу Фонду В. О. Сухомлинського. Зі вступним словом до студентів звернулася О. В. Сухомлинська, відзначила важливу роль та відповідальність професії педагога-дошкільника у формуванні дитячої особистості. Також наголосила на актуальності використання ідей педагога-гуманіста В. О. Сухомлинського у закладах дошкільної освіти. Співробітники бібліотеки (Л. І. Страйгородська, С. В. Тарнавська, Л. В. Сухомлинська, Н. М. Кропочева, Т. С. Павленко, Є. Ф. Демида та ін.) ознайомили студентську молодь з основними напрямами діяльності та послугами читального залу. Закцентували увагу на документних та електронних ресурсах, присвячених вивченню та популяризації спадщини видатного педагога, співпраці бібліотеки з закладами дошкільної освіти.

Під час семінару фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського було проведено екскурсії до читального залу Фонду В. О. Сухомлинського та кімнати-музею рідкісної книги; презентовано книжкові виставки «Василь Сухомлинський і сучасне дошкілля» та «Твори В. О. Сухомлинського мовами світу»; представлено виставку творчих робіт вихованців закладу дошкільної освіти № 428 м. Києва за мотивами казок та оповідань В. О. Сухомлинського.

 

 

Архів