Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

11.04.2017

Філософія дитинства Януша Корчака.

Фундаментальні потреби дитини в сучасному суспільстві

07–08 квітня 2017 року Українське товариство Януша Корчака за підтримки Національної академії педагогічних наук України, Польського інституту у Києві, Державної науково-педагогічної бібліотеки імені В. О. Сухомлинського та видавництва «Дух і Літера» провело у Кловському ліцеї № 77 м. Києва Міжнародну науково-практичну конференцію з педагогіки і дитячої психології «Філософія дитинства Януша Корчака. Фундаментальні потреби дитини в сучасному суспільстві».

Кловський ліцей безпосередньо пов'язаний з іменем великого польського педагога, письменника, філософа, лікаря: тут відбулося перше засідання корчаківського товариства, тут існує унікальний музей Януша Корчака «Пам'яті вчителя», який готує екскурсоводів з числа школярів, проводить бесіди, лекції, семінари й диспути про життя та педагогічну спадщину Януша Корчака, організовує презентації його книжок у перекладі українською та зустрічі учнів, педагогів і батьків з перекладачами та видавцями. Учасники та гості конференції мали змогу завітати до музею і ознайомитись з великою фільмотекою, присвяченою Янушу Корчаку, а також отримати творчі подарунки від балетної студії ліцею, його театрального колективу (спектакль «Крила») та музичні вітання учнів. У заході взяли участь не лише педагоги-практики, але й представники різних галузей наукового знання – філології, філософії, психології, медицини, педагогіки з різних країн світу – України, Польщі, Росії, Англії, Німеччини, Швейцарії, Канади, що підтверджує універсальність і невичерпність педагогіки Януша Корчака.

В. Б. Нечерда – канд. пед. наук, старший науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя.

 

 

Архів