Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

20.04.2017

19 квітня 2017 р. відбувся круглий стіл «Позашкільна освіта: стан, виклики, перспективи», організований Міністерством освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України, Інститутом проблем виховання НАПН України.

У круглому столі взяли участь віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, голова Державної інспекції навчальних закладів Руслан Гурак, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України Алла Середницька, президент НАПН України Василь Кремень, академік НАПН України Ольга Сухомлинська, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Світлана Сисоєва,  учений секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Григорій Пустовіт, директор Інституту проблем виховання НАПН України Іван Бех, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України Жанна Петрочко, президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, завідувач кафедри позашкільної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова Олена Биковська, науковці лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, директори державних та обласних центрів позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Метою круглого столу став аналіз сучасного стану позашкільної освіти як соціального інституту, який вирішує найбільш важливі завдання освіти і виховання дітей та молоді, а також пошук ефективних шляхів розвитку позашкілля в умовах реформування освітньої галузі України.

Учасники круглого столу відзначили, що у складних умовах розвитку країни, відродження української нації і реформування соціально-економічної сфери позашкільна освіта має вагоме значення і є сьогодні одним із найбільш важливих інститутів виховання і соціалізації дітей та молоді, створює умови для формування національної ідентичності, соціального розвитку та творчої самореалізації дітей, сприяє їхній соціальній захищеності та професійній орієнтації, профілактиці негативних проявів у молодіжному середовищі. Система позашкільної освіти України також є провідною у вирішенні завдань організації дозвілля молоді, що є одним із 15 пріоритетних напрямів у роботі з молоддю, визначених Генеральною Асамблеєю ООН у Всесвітній програмі дій, що стосуються молоді.

Учасники круглого столу, обговоривши актуальні питання розвитку позашкільної освіти в Україні, визначили рекомендації для Міністерства освіти і науки України, місцевим органам виконавчої влади і місцевого самоврядування, позашкільним навчальним закладам.  

Архів