Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

27.02.2016

 22-23 лютого 2016 р. представники НАПН України в м. Кракові (Польща) взяли активну участь в організації і проведенні VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми емпіричних досліджень у психології»

 

 


Захід було присвячено 100-річчю від дня народження Роланда Барта. Співорганізаторами конференції виступили: МОН України, НАПН України, Східно-Європейський інститут психології (Україна-Франція), Ягелонський університет (Польща), Інститут проблем виховання НАПН України, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г.Сковороди.


Напрямами роботи конференції стали: 1. Ролан Барт і його внесок у розвиток емпіричних засад гуманітарних наук; 2. Філософські, соціологічні та культурологічні аспекти творчості Ролана Барта; 3. Проблема методу в психології: теоретичний та історичний аспекти; 4. Емпіричний фундамент психодіагностики: проблема ефективності тестів; 5. Соціально-психологічний експеримент: антиномії емпіричності та етичності; 6. Перспективи тренінгового методу в психології та соціальній роботі; 7. Проблема ефективності розвивального впливу: можливості та обмеження педагогічних технологій; 8. Проблеми освіти у сучасному світі: інтеграція, ідентифікація, синтез.


Участь у заході взяли психологи, педагоги та інші фахівці з різних країн: Польщі, України, Норвегії, Словаччини тощо. НАПН України представляли науковці Інституту проблем виховання та Інституту спеціальної педагогіки. Зокрема, з доповідями (22 лютого) на конференції виступили професори Ж.В. Петрочко, заступник директора з науково-експериментальної роботи, О.О. Єжова, головний науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання НАПН України. У своїй доповіді Ж.В.Петрочко розкрила питання особливостей національно-патріотичного виховання в України, а також використання у цьому процесі тренінгових технологій. Доповідь О.О. Єжової стосувалася проблеми формування в дітей та молоді цінності здоров’я. Наступного дня (23 лютого) навколо проблем заслуханих доповідей було організовано панельну дискусію, під час якої усі учасники конференції мали можливість висловити власну думку щодо піднятих питань, означити шляхи перспективних досліджень.


У рамках конференції було організовано низку дискусійних студій, майстер-класів, презентацій; діяла творчо-прикладна майстерня «Новітні методи досліджень та практичної роботи в гуманітарних науках».

  

Архів