Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

10.03.2016
Громадські слухання «Дитячий громадський рух України: кращі практики»

 

Захід у такому форматі з даної тематики проходив в Україні вперше. Актуальність громадських слухань обумовлено тим, що в розбудові громадянського суспільства важлива роль відводиться громадським об’єднанням  України, серед яких 2,2 % становлять дитячі. Відтак, мета заходу передбачала обговорення сучасного стану, існуючих проблем і перспектив розвитку дитячого руху в Україні та схвалення проекту Концепції підтримки та сприяння розвитку дитячого руху в Україні.

 

 

Участь у заході взяли 119 осіб, зокрема, представники Міністерства молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства Збройних сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації; представники 7 Всеукраїнських дитячих громадських організацій (ВДГР «Школа безпеки», ВДС «Екологічна варта», Федерація дитячих громадських організацій України, Асоціація гайдів України, Українське дитяче-юнацьке товариство «Січ», ВДГО «Гармонійний розвиток»,  ВДГО «Альпійський рух»), представники дитячих  організацій місцевого рівня з міст Мелітополь, Хорол, Вінниці, Житомира та Києва; представники Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України та Всеукраїнських молодіжних громадських організацій; науковці Інституту проблем виховання НАПН України, Інституту педагогічної освіти дорослих НАПН України, Інституту  модернізації змісту освіти МОН України; студенти Інституту людини Київського педагогічного університету імені Бориса  Грінченка, психологи, педагоги та інші фахівці.

 

 

 

З вітальним словом до учасників громадських слухань звернулися академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти О.В.Сухомлинська, директор департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України І.І.Бєляєва.

 

 

 

У першій частині слухань виступили доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України Ж.В. Петрочко, яка розкрила питання участі дітей у житті суспільства та ухваленні рішень як фундаментального права дітей.   Кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії громадянського та морального виховання НАПН України Т.К.Окушко висвітлила питання сучасного стану та перспектив розвитку дитячих громадських об’єднань та організацій в Україні. Окрім цього, було окреслено низку важливих питань, зокрема, проблеми національно-патріотичного виховання дітей та молоді (М.П.Ляхович); роль дитячого руху для державотворення та виховання гармонійно розвиненого громадянина (П.М.Вікнянський); сприяння фізичному розвитку  підростаючого покоління (С.О.Тимофєєв); питання вдосконалення законодавчої бази з молодіжної політики в Україні (Ю.Юзич),   а також зарубіжного досвіду діяльності дитячих громадських об’єднань (Л. В. Школяр) та ін. 

 

 

 

 У другій частині слухань було презентовано кращі практики Всеукраїнських дитячих громадських організацій: ВДГР «Школа безпеки» (А.О.Негрієнко), ВДС «Екологічна варта» (О.В.Пащенко),  Асоціації гайдів України (С.І.Матлавська), Федерації дитячих організацій України (П.Б.Белінський), ВМГО «Національна організація скаутів України», міської дитячої організації «Росток» м. Мелітополя  та ін.

 

 

 

У рамках громадських слухань  науковцями Інституту проблем виховання НАПН України презентовано виставку  наукової та методичної літератури з проблем дитячого руху за результатами виконаних тем науково-дослідних робіт. Водночас було  представлено виставку методичної літератури й творчих робіт дітей-членів Всеукраїнських дитячих громадських організацій «Гармонійний розвиток», «Екологічна варта», «Школа безпеки».

 

 

 

Учасниками громадських слухань було узгоджено процедуру  завершального етапу підготовки Резолюції слухань та кінцевого варіанту тексту Концепції підтримки та сприяння розвитку дитячого руху в Україні для подальшого її затвердження Міністерством молоді та спорту України.

 

 

Архів