Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

09.04.2015

9 квітня 2015 р. в Інституті проблем виховання НАПН України відбулася звітна науково-практична конференція.

 

На пленарному засіданні з доповідями виступили: Бех І.Д., директор Інституту проблем виховання НАПН України, доктор психологічних наук, дійсний член НАПН України; Кравченко Т.В., головний науковий співробітник лабораторії виховання в сім’ї, доктор педагогічних наук, професор; Федорченко Т.Є., провідний науковий співробітник лабораторії превентивного виховання, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник; Пустовіт Н.А., провідний науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник; Івашковський В.В., старший науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку, кандидат педагогічних наук.

 

Під час конференції були обговорені питання національно-патріотичного самоствердження особистості в умовах суспільних змін, виховання соціально значущих якостей підростаючої особистості в різних соціальних інституціях, соціально-моральної позиції дітей та учнівської молоді в умовах урбанізованого середовища.

 

В рамках конференції відбувся круглий стіл «Партнерство в патріотичному вихованні».

 

Мета круглого столу: обговорити особливості налагодження партнерства в процесі патріотичного виховання, в т. ч. шляхом залучення до цього процесу учасників АТО.

 

До участь у роботі круглого столу були запрошені: Гринчак В.І., полковник у відставці, ветеран Афганської війни, Герой Радянського Союзу, консультант Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів; Середа Олег Анатолійович, полковник, консультант департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА, куратор бойових мистецтв Київщини, учасник АТО; Єрьоменко Е.А., президент Національної федерації хортингу України, учасник АТО; Ружин З.В., заслужений працівник культури України, голова ВГО «Поступ жінок – мироносиць», член Правління Національної ради жінок України, керівник проекту «Мистецький спецназ».

 

Запитаннями для обговорення під час круглого столу стали: Якою має бути роль учасників АТО в патріотичному вихованні сучасної молоді? Які труднощі цього процесу? У чому полягає специфіка взаємодії / партнерства в патріотичному вихованні з учасниками АТО? В яких видах чи формах роботи з дітьми діяльність учасників АТО може бути найефективнішою?

 

За результатами дискусії було внесено зміни і доповнення до Програми тренінгових занять з учасниками АТО, а також до Програми тренінгу з патріотичного виховання для педагогічних працівників ЗНЗ і ПНЗ, методистів ІППО, інших фахівців соціальної сфери.

 

 

Архів