Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

01.04.2016

 

«Мистецький березень»

 

 

Березень 2016 виявився досить насиченим для співробітників лабораторії естетичного виховання і мистецької освіти. Крім спілкування з педагогічною громадськістю України з приводу проблем загальної мистецької освіти, зокрема через активне обговорення проекту КОНЦЕПЦІЇ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ, Інститут проблем виховання виступив співорганізатором двох помітних подійV Всеукраїнської науково-практичної конференції«МИСТЕЦЬКА ОСВІТА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ ХХI СТОЛІТТЯ» (17-18 березня, м. Мукачеве),  та  Всеукраїнського науково-практичного семінару «ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ: ПЕДАГОГІЧНІ ТА МИСТЕЦЬКІ ВИМІРИ» (29-31 березня, м.Кіровоград).

 

 

 

Конференція у м. Мукачеве традиційно відбувалася на базі Мукачівського державного університету, передусім  - кафедри співу, диригування та музично-теоретичних дисциплін, яку очолює кандидат педагогічних наук М. М. Качур і з якою у лабораторії естетичного виховання і мистецької освіти встановилися міцні творчі і наукові зв’язки, та за активної участі колег кафедри педагогіки музичної освіти і виконавського мистецтва.

 

 

 

Знаковим для окреслення перспектив розвитку сучасної мистецької освіти стало об’єднання зусиль вчених і практиків у сфері загальної, дошкільної, позашкільної, зокрема, спеціалізованої мистецької освіти, педагогіки мистецтва вищої школи, а також – підготовки власне діячів мистецтва.

 

 

 

До проведення семінару м Кіровограді, що було ініційовано Інститутом модернізації змісту освіти МОН України, залучено керівників і педагогів хореографічних колективів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів України. Про потребу  педагогів у такому зібранні свідчить географія учасників – Вінниця, Запоріжжя, Луцьк, Львів, Одеса, Рівне, Сєвєродонецьк (Луганська обл.), Суми, Ужгород, Харків, Червоноград (Львівська обл.).  Вибір міста і навчального закладу, на базі якого організовано семінар  (Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат – школа мистецтв), директор – народний артист України, професор А.Є.Коротков), не є випадковим: Кіровоград давно здобув славу «хореографічної столиці». Навчально-виховний комплекс, широко відомий як «Школа Короткова», нині визначений експериментальною базою лабораторії естетичного виховання і мистецької освіти.

 

 

 

Родзинкою семінару стала презентація методичного досвіду 15 хореографічних колективів області, що здобули творчі звання «народний» та «зразковий», у вигляді «хореографічних етюдів», які  демонстрували свого роду «педагогічну кухню» кожного викладача і презентували освіту дітей в різних танцювальних напрямах і стилях, а також майстер-класи викладачів школи мистецтв з учнями різного віку.

 

Спільним для обох заходів виявилася їх посилена практична зорієнтованість, що відповідає вимогам часу, його динаміці, потребі нагального вирішення численних проблем як стосовно дітей, так і у сфері підготовки педагогів мистецтва.

 

 

Інститут проблем виховання представляла доктор педагогічних наук, завідувач лабораторії естетичного виховання і мистецької освіти О.А.Комаровська.

 

Архів