Анонс подій Архів
Оголошення Архів
Привітання Архів

21.03.2016

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ

«ОСВІТА ДЛЯ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ»

 

 

 Шановні колеги!

 

Запрошуємо Вас взяти участь у ІІ Всеукраїнському форумі

«Освіта для збалансованого розвитку»

який відбудеться

13–14 квітня 2016 року в м. Києві

 

Ключова тема Форуму: Завершення декади ООН з освіти для збалансованого розвитку: підсумки та перспективи для України

Організатори Форуму: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, Всеукраїнська екологічна ліга

Форум проводиться за сприяння: Міністерства освіти і науки України, Національної екологічної ради України, Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України

 

 Метою Форуму є: об’єднання зусиль та сприяння співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування, навчальних закладів, наукових установ, громадських організацій задля впровадження в Україні освіти для  збалансованого розвитку, активізація міжнародного освітнього співробітництва.

До участі запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів, вчителі-практики позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, працівники дошкільних установ, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, менеджери з еколого-освітньої роботи установ природно-заповідного фонду, бізнес-структури, природоохоронні громадські організації, ЗМІ.

 

Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання щодо збалансованого розвитку, підписавши документи Конференції ООН з довкілля та розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992), Всесвітнього саміту зі збалансованого розвитку (Йоганнесбург, 2002), Конференції ООН зі збалансованого розвитку Ріо+20 (Ріо-де-Жанейро, 2012), саміту ООН зі збалансованого розвитку (Нью-Йорк, 2015). Україна також має зобов’язання щодо освіти для збалансованого розвитку, які відображені в Стратегії ЄЕК ООН освіти для збалансованого розвитку (Вільнюс, 2005) та комюніке Міжурядової конференції (Тбілісі+35: Екологічна освіта для збалансованого розвитку (Тбілісі, 6–7 вересня 2012).

Проте ці зобов’язання не були реалізовані на рівні державної політики, у тому числі в сфері практичних дій щодо реалізації Стратегії ЄЕК ООН з освіти для збалансованого розвитку. В Україні не прийнято відповідних національних документів з імплементації Стратегії ЄЕК ООН освіти для збалансованого розвитку. Громадські та місцеві освітні ініціативи з впровадження Стратегії ЄЕК ООН не набули державної підтримки.

Збалансований розвиток у контексті виховання та освіти передбачає гармонізацію розвитку соціальних, економічних та екологічних процесів, переорієнтацію виховних систем на ощадливе використання ресурсів  та збереження довкілля.

 

Заходи ІІ Всеукраїнського форуму «Освіта для збалансованого розвитку» будуть проведені 13-14 квітня 2016 року в приміщенні Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (м. Київ, вул. Вишгородська, 19).

 

Орієнтовна програма Форуму:

 

Перша пленарна сесія «Завершення декади ООН з освіти для збалансованого розвитку: підсумки та перспективи для України»

Секція 1 «Реалізація принципів освіти для збалансованого розвитку в загальноосвітніх навчальних закладах та системі дошкільної освіти»; Секція 2 «Кращі практики освіти для збалансованого розвитку у вищій та післядипломній освіті»

Секція 3 «Діяльність громадських організацій, релігійних громад, вплив засобів масової інформації в реалізації освіти для збалансованого розвитку»

 

Друга пленарна сесія «Стратегічні орієнтири в освіті для збалансованого розвитку для України»

 

Круглий стіл 1 «Професійно-технічна освіта та освіта для збалансованого розвитку»

Круглий стіл 2 «Програми  з освіти для збалансованого розвитку у позашкільній освіті»

Круглий стіл 3 «Освіта для осіб третього віку»

Круглий стіл 4 «Еколого-освітня діяльність на територіях природно-заповідного фонду»

Тренінг «Впровадження освітнього модуля «Основи стратегії збалансованого розвитку»

Тренінг «Енергоефективність» (на базі Аудиторіуму «Клімат-Еко-Енергія Україна»).

 

У рамках Форуму будуть працювати:

Тематична виставка «Освіта для збалансованого розвитку: кращі практики в Україні», на якій будуть представлені навчальні та позашкільні заклади, наукові установи, громадські організації, які працюють у цій сфері.

 

Презентаційний майданчик, де учасники матимуть можливість провести презентацію організації, розповісти про напрями діяльності та представити досягнення у сфері освіти для збалансованого розвитку.

 

Оформлення участі у заходах

Умовою участі є надіслані до 25 березня 2016 р. на електронну адресу ForumOsvitaSD@gmail.com (тема листа – «Форум «Освіта для збалансованого розвитку»):

1. Текст доповіді, виступу що стосується практичного досвіду реалізації освіти для збалансованого розвитку в освітніх установах України (вимоги до оформлення доповідей додаються).

2. Копія платіжного доручення (в електронному вигляді) на друк статті, якщо учасник планує публікацію.

Для участі у заході також необхідно до 4 квітня 2016 р. пройти онлайн-реєстрацію за адресою:

https://docs.google.com/forms/d/1zXoHI0VoGMJziNj0LpNrniykx31W5S5oY_CcQw9EvBY/viewform

 

Автори мають самостійно пересвідчитися в отриманні матеріалів Оргкомітетом.

 

Реєстраційний внесок для участі публікації однієї доповіді учасника
у збірці – 140 грн.

 

Реквізити для оплати публікації у збірнику Форуму:

 

ТОВ «Центр екологічної освіти та інформації»

Р/р 26000284962001 в КГРУ ПАТ КБ «Приватбанк»

МФО 321842, код ЄДРПОУ 30782043

Призначення платежу: «Друк збірника».

 

Для контактів:

телефонами: (044) 430-02-60, 430-04-91, 430-43-90

електронна пошта: ForumOsvitaSD@gmail.com

Контактна особа – Радченко Тамара Дмитрівна

 

Просимо взяти до відома, що витрати на відрядження здійснюються за рахунок організації, що відряджає.

 

Більш детальну інформацію можна отримати за адресами:

www.nenc.gov.ua

www.ecoleague.net

 

Маємо надію на Вашу участь та подальшу співпрацю!

 

З повагою,

Оргкомітет ІІ Всеукраїнського форуму «Освіта для збалансованого розвитку»

 

Архів